pozegnanie

W dniu 26.04.2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyło się uroczyste zakończenie cyklu kształcenia klas maturalnych. „Wielu z Was z nostalgią powtórzy słowo Szkoła w domyśle „Mechanik”. Nauka w tej Szkole to jedno z najważniejszych doświadczeń w Waszym życiu. Tutaj zawiązywaliście przyjaźnie i walczyliście o swoje. To Wy zapoczątkowaliście wyjazdy do Hiszpanii w ramach Erasmusa +. Uczestniczyliście w historycznych obchodach 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz w uroczystościach rocznicowych wizyty Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szkole Rzemieślniczej.

Zdjęcia w GALERII.

Sławiliście imię Szkoły w środowisku lokalnym. Pożegnanie Szkoły to zarazem początek dorosłego życia, które niejednokrotnie jest trudne i wymagające. Życie to nie loteria, gdzie tylko szczęśliwcy mogą osiągnąć zamierzone cele.
Wiele możecie osiągnąć własną pracą, wytrwałością i odwagą. Pamiętajcie, że nie wolno zatracić poczucia własnej wartości i zawsze trzeba mieć na uwadze dobro innych ludzi. Życzę Wam zadowolenia z życia”- podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka, zwracając się do klas maturalnych.
Przedstawiciele Rady Rodziców serdecznie podziękowali Dyrekcji Szkoły, wychowawcom i nauczycielom za „trud włożony w edukację, skuteczne motywowanie do nauki oraz kształtowanie etycznych postaw uczniów”.
Podczas uroczystości najlepszym absolwentom wręczono nagrody i dyplomy za osiągnięcia w nauce oraz zaangażowanie na rzecz klasy i Szkoły a należy przyznać, że obecni absolwenci angażowali się szczególnie.
Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas oraz ich asystenci zostali uhonorowani bukietami kwiatów. Absolwenci otrzymali tradycyjne upominki.
Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów tegorocznych maturzystów ale warto wymienić chociaż kilka znaczących osiągnięć. W bieżącym roku szkolnym Paweł Kluczewski z kl. 4f został finalistą XLV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej; Patryk Czarnul i Mariusz Cyganek z kl. 4 e zdobyli I miejsce w branży mechatronicznej –w konkursie Mam zawód. Mam fantazję; Aleksandra Kozieł, Patrycja Klich, Klaudia Rucińska i Anna Barczyk z kl. IVa zajęły III miejsce w branży rolniczo-leśnej z ochroną środowiska /administracyjno-usługowej w powyższym konkursie; Aleksandra Kozieł zdobyła v-ce mistrzostwo województwa małopolskiego w Finale Wojewódzkiej Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Szachach; Patryk Zub z kl. 4 e zdobył II miejsce w ogólnopolskim Skawińskim Turnieju Wiedzy Mechatronicznej.
Wśród ubiegłorocznych sukcesów przypomnijmy I miejsce Kacpra Goraja z (tegoroczna kl. 4 e) w ogólnopolskim Skawińskim Turnieju Wiedzy Mechatronicznej oraz III miejsce Jana Guzika (tegoroczna kl. 4 f) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Techniki Samochodowej.
Przepiękny i wzruszający program artystyczny przygotowały klasy trzecie pod kierunkiem Pań: Anety Todor i Ewy Cieśli. Warto dodać, że sam występ oraz prezentacja multimedialna „Nie zapomnę…”, ukazująca wizerunki absolwentów, z pewnością zapisze się w pamięci społeczności szkolnej.