dzien otwarty 2019W dniu 25.04.2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu miał miejsce Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i ośmioklasistów. ZS Nr 1 w Olkuszu to jedyna szkoła w powiecie, w której można w trakcie kształcenia zmienić zawód lub ją ukończyć z kilkoma zawodami. Nasza Szkoła to jeden z elementów Waszej przyszłości, daje konkretny zawód i narzędzia, aby  w życiu wiele osiągnąć. Tu można zmienić swoje życie i rozwijać pasje. Warto wybrać „Mechanik” jako przyjazne miejsce do  dalszej edukacji. Życzę miłego zwiedzania Szkoły – bo to wielka przygoda z nauką” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka serdecznie witając przybyłych gimnazjalistów i ośmioklasistów.

Zdjęcia w GALERII.

Zajęcia dla Gości w sposób interesujący i z pasją prowadzili nauczyciele i uczniowie Szkoły, w nowocześnie wyposażonych szkolnych pracowniach: elektronicznej, robotyki i sensoryki, pneumatyki i hydrauliki, sterowników, mechatroniki, mikroskopowej do badań metalograficznych, TCHiK, tokarek, architektury krajobrazu, silników spalinowych, obrabiarek, geodezyjnej, logistycznej, obróbki cieplnej oraz w laboratorium chemicznym i sali audytoryjnej. Gimnazjaliści i ośmioklasiści mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przedmiotów zawodowych, jak m. in. elektronika i elektryka, chłodnictwo i klimatyzacja, układy elektropneumatyczne, inteligentny dom a na zewnątrz Szkoły warsztaty geodezyjne i logistyczne. Specjalnie na Dzień Otwarty przybyli z ciekawymi pokazami fizycznymi studenci z klubu studenckiego OZON z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, z którą ZS Nr 1 ma podpisaną umowę o współpracy. Z kolei Państwowa Straż Pożarna w Olkuszu-Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza – zmiana II, prowadziła wraz z uczniami Patrolu Pierwszej Pomocy warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Podczas Dnia Otwartego w „Mechaniku” - Szkole generującej wiele innowacyjnych pomysłów dydaktycznych, do rejestrowania tego wydarzenia, wykorzystano najnowocześniejsze metody techniczne, jak transmisja online w czasie rzeczywistym czy filmowanie z dronów skonstruowanych przez uczniów.
Gościom zapewniono mnóstwo rozrywek, m. in. pyszny grill, ecsape room, zabiegi w salonie kosmetycznym, degustacja potraw przy stoisku hiszpańskim, turniej CS, turniej robotów Sumo, pokaz samochodów retro, występy taneczno-muzyczne, szkolne SPA, wydruki z drukarek 3D, strzelnica laserowa, stoisko militarne, jazdy próbne samochodem, alkogogle, serwis kawowy. Dzień Otwarty był bardzo udany, pogoda i humory dopisały.
ZS Nr 1 serdecznie zaprasza Gimnazjalistów i ośmioklasistów do skorzystania z jego oferty edukacyjnej. Zdobycie w „Mechaniku” dobrze płatnego zawodu poszukiwanego na współczesnym rynku pracy, to wartość nie do przecenienia.
Koordynatorkami Dnia Otwartego w „Mechaniku” były Panie: Edyta Dołęga i Dagmara Chorzępa.