3maja 2019Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, jak na Szkołę z tradycjami przystało, w sposób szczególny kultywuje święta patriotyczne. W dniu 24 kwietnia 2019 w „Mechaniku” odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 r. przez Sejm Czteroletni. Wprowadzała reformy ustrojowe w Polsce oraz była próbą ratowania suwerenności Ojczyzny. Była pierwszą spisaną, nowoczesną ustawą zasadniczą w Europie, a drugą na świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Przez lata zaborów była symbolem dążenia Polaków do odzyskania niepodległości.

Zdjęcia w GALERII.

W szkolnej akademii uczestniczyła duża ilość uczniów, bo celem wydarzenia była aktywizacja jak największej liczby młodzieży. Patriotyczne wiersze, pieśni, układy choreograficzne, celebrowanie biało-czerwonej flagi, prezentacja multimedialna, odświętne stroje, zaangażowanie występujących, to cechy, które stanowiły o podniosłości  wydarzenia oraz kształtowały patriotyczną postawę.

Podczas uroczystości Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka serdecznie podziękowała Pani Małgorzacie Żurek za lata zaangażowanej pracy na rzecz Szkoły. Pani Małgorzata Żurek żegna się z „Mechanikiem” bo już wkrótce obejmie stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Akademię przygotowały Panie: Małgorzata Żurek i Karolina Tarkowska, a dekorację sali gimnastycznej wykonały Panie: Ewelina Haberka i Ewa Głąb.