karta Aniol

Uczniowie Mechanika z Panią Karoliną Gawron kolejny raz wzięli udział w akcji „Wylosuj Anioła”. Akcja polegała na napisaniu kartek oraz listów, które trafiły do chorych dzieci z oddziału onkologicznego krakowskiego szpitala. Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie trwa od kilku lat, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta – jak mówi rodzic chorego dziecka „wy wysyłacie nam kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuje tą kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuje. Można w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt i modlitwa nie będzie już taka anonimowa?
Bardzo byśmy chcieli, aby te Święta były dla dzieci i ich rodzin naprawdę radosne i przepełnione nadzieją i miłością.

karta Aniol 1   karta Aniol 2