Aktualności

32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 159

goscie UEW marcu 2019 r. w Małopolsce gościła delegacja Komisji Europejskiej z Brukseli. Komisja chciała zobaczyć rezultaty wsparcia szkół zawodowych środkami z Europejskiego Funduszu Społecznego. W dniu 21 marca 2019 r. Delegacja z Brukseli rozpoczęła swoją wizytę od obserwacji znakomitych efektów tego wsparcia w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Zdjęcia w GALERII.

Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka serdecznie przywitała Gości, przedstawiła prezentację ukazującą owocną realizację przez Szkołę projektów unijnych, wniosła szereg bardzo praktycznych uwag dotyczących systemu edukacji i współdziałania z przedsiębiorcami oraz oprowadziła Delegację po nowocześnie wyposażonych pracowniach Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego.
Wizyta wpisuje się w klimat doskonałej współpracy Szkoły z pracodawcami w ramach realizacji unijnych projektów. „Mechanik” realizując projekty unijne związane z rozwojem szkolnictwa zawodowego, aktywnie włącza się w rozwój powiatu dostarczając na rynek pracy wykwalifikowanych fachowców z branży technicznej.
Miejmy nadzieję, że odwiedziny Delegacji zaowocują jeszcze większym wsparciem szkolnictwa zawodowego w latach 2021-2027.