kobiety2019

Co roku w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu obchodzony jest Dzień Kobiet. W dniu 8 marca 2019 roku Samorząd Uczniowski pod opieką Pań : Alicji Chmiest i Karoliny Gawron zorganizował okolicznościową uroczystość.
Uczeń Karol Wiktorowski w imieniu Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu – Pani Aldony Nowickiej, złożył najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Pań.
Uczniowie Szkoły - reprezentanci płci męskiej, wręczyli Paniom drobne upominki z najlepszymi życzeniami.

Zdjęcia w GALERII.

Podczas uroczystości, po raz pierwszy w historii „Mechanika”, zostały wyróżnione i udekorowane szarfami, wyjątkowe kobiety, które zostały wyłonione podczas przeprowadzonego wcześniej plebiscytu, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły - płeć przeciwna.

Oto zwyciężczynie „Plebiscytu Mechanika” 2018/2019:

Kategoria – Kobieta Naukowiec – inteligentna, z łatwością rozwiązuje każdy napotkany na swojej drodze problem, nie afiszuje się swoimi umiejętnościami.
I miejsce – Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka
II miejsce – Pani Irena Kozub
I miejsce – Kinga Kijak z kl. 3 a 1
II miejsce – Natalia Czarnul z kl. 1 d

Kategoria – Kobieta Przyjaciel – energiczna, pomysłowa, żądna wrażeń i przygód. Zdecydowanie lepiej czuje się na wycieczce szkolnej niż w salonie piękności. Wyprawy, rajdy, wycieczki – to jej żywioł. Jest praktyczna.
I miejsce – Pani Sylwia Zawada
II miejsce – Pani Karolina Gawron
I miejsce – Patrycja Górecka z kl. 2 d
II miejsce – Kinga Kijak z kl. 3 a 1

Kategoria – Kobieta Dobra Dusza – zawsze uśmiechnięta, pomocna, troskliwa. Pyta, co u nas słychać, jak minął tydzień i zawsze życzy miłego dnia. Poproszona o pomoc nigdy nie odmawia, a wręcz sama ją proponuje. Nawet jeśli czegoś nie posiada, jest gotowa pożyczyć, tylko po to, aby ktoś był szczęśliwy.
I miejsce – Pani Sylwia Zawada
II miejsce – Pani Karolina Gawron
I miejsce – Patrycja Górecka z kl. 2 d
II miejsce – Julia Zub z kl. 1 d

Kategoria – Kobieta Dama Kier – w talii kart jest symbolem silnej i mądrej kobiety. Nowoczesna, wykształcona, samodzielna, która dobrze wie, czego chce i którą niełatwo zdominować. Nie boi się trudnych wyzwań i od innych oczekuje podobnej postawy.
I miejsce - Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka
II miejsce – Pani Edyta Dołęga
I miejsce – Kinga Kijak z kl. 3 a 1
II miejsce – Patrycja Górecka z kl. 2 d.

Panowie przedstawili także rewelacyjny filmik, w którym podziękowali wszystkim Paniom z „Mechanika” – ważnym i wyjątkowym w ich życiu.
Wspaniała atmosfera, wręczone Paniom czerwone róże i słodkości, pamiątkowe zdjęcia, dedykowane piosenki, stworzyły wspaniałą, niezapomnianą atmosferę Dnia Kobiet 2019 w „Mechaniku”.