sewilla lutyPołowa pobytu naszych uczniów w słonecznej Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ za nami!
Pierwszy tydzień upłynął na zapoznawaniu się z obowiązkami w miejscach pracy oraz harmonogramem praktyk. Uczniowie zostali zaprezentowani swoim pracodawcom i poznali struktury firm, w których realizują powierzone im zadania. Od pierwszego tygodnia pobytu mają również okazję uczestnictwa w zajęciach z języka hiszpańskiego – jest to tym bardziej ekscytujące, ponieważ zajęcia odbywają się w plenerze.

Zdjęcia w naszej GALERII.

sewilla 2019 59

Natomiast popołudnia upływają na eksplorowaniu Sewilli, która poza słońcem i palmami, skrywa niekończące się perły iberyjskiej kultury. Wśród szmeru fontann, nasi uczniowie podziwiali Plac Hiszpański, dzielnicę Santa Cruz, ogrody królewskie jak również perłę architektury – Pałac Alcazar. Mieli również okazję uczestniczyć w pokazie tańca flamenco.
Na tym nie koniec przygód. Wolny czas podczas weekendu przyniósł wycieczkę do Kadyksu –najstarszego miasta na półwyspie Iberyjskim. Niezwykła lokalizacja miasta sprawia, że sama podróż do Kadyksu robi ogromne wrażenie – to kilkukilometrowy most i rozciągające się po obu stronach wody oceanu. Miasto, które ma ponad 3000 lat, oferuje setki wąskich uliczek, architektoniczne katedry i zamki będące mieszanką stylów, co zrobiło na naszych uczniach niezapomnienie wrażenie. Niektórzy nie byli w stanie się powstrzymać i zażyli kąpieli w słonym Atlantyku.
Miniony weekend to wycieczka do Malagi, podziwianie wspaniałej panoramy miasta, zamku Gibralfaro i Twierdzy Alcazaba. Miasto położone nad Morzem Śródziemnym, pozwoliło naszym uczniom cieszyć się czystą wodą i miękkim piaskiem.
Jesteśmy przekonani, że kolejne dwa tygodnie również nie rozczarują naszych uczniów. Przed nimi ekscytujące dni pełne wyzwań i wspomnień, które z pewnością zostaną z nimi na całe życie.