Aktualności

32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 234

Klaudia Pomierna

Zdjęcie Klaudii Pomiernej na wystawie Fotograficy Olkuscy. Niezmiernie miło poinformować, że zdjęcie uczennicy Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu, Klaudii Pomiernej z klasy IIIa1, zostało zaprezentowane 16 lutego na wernisażu wystawy Fotograficy Olkuscy 2019 w MOK – Centrum Kultury ul. Szpitalna 32.

 

To duże wyróżnienie zaprezentować swoje dzieło w gronie najlepszych fotografików z regionu olkuskiego.
Fotografia Klaudii przedstawia jej dziadka i babcię podczas żniw. Autorka ukazała swój niezwykły talent artystyczny w dziedzinie fotografiki. Fotografika (termin powstały przez połączenie słów – fotografia i grafika), to wykonywanie fotografii, które posiadają cechy dzieła sztuki a fotografik to fotograf – artysta, w odróżnieniu od fotografa czyli rzemieślnika.
Klaudia przekazała odbiorcy fascynujący obraz, który emanuje dojrzałością artystki i posiada uniwersalne przesłanie.

„Fascynuje mnie człowiek, jego życiowa misja i środowisko, w którym żyje i które go kształtuje. Pragnę uchwycić na zdjęciu jakąś jedną chwilę z życia ludzi, która jest niezwykle wymowna w swojej prostocie. Zwykłe z pozoru sytuacje i miejsca są często tłem moich fotografii i obrazem wnętrza człowieka, jego dążeń, determinacji, oddania i serca” – podkreśla Klaudia.
Zdjęcie wykonane przez Klaudię zostało uwiecznione w katalogu wystawy „Fotograficy Olkuscy 2019”, który jest cenną pamiątką i świadectwem talentu autorki.
Warto dodać, że w ubiegłym roku Klaudia zajęła II miejsce w konkursie FotoKrajObraz 2018, zorganizowanym przez Instytut Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie 25 lutego 2019 r. nagrodzone w tym konkursie prace zostaną zaprezentowane.
Serdeczne gratulacje.