sewilla 2019

Gdy pogoda za oknem pozostawia wiele do życzenia, z pewnością energii do działania może dodać słoneczna pogoda – taką szansę ma kolejna grupa naszych uczniów, która już w najbliższą sobotę wylatuje do urzekającej swym pięknem Sewilli. Wszystko to w ramach projektu „Europejskie praktyki uczniów ZS Nr 1 – przez Hiszpanię do Europy – przystanek Sewilla”, realizowanego z funduszy Unii Europejskiej.

Erasmusowa przygoda w Hiszpanii w Mechaniku rozpoczęła się z dn. 30 września 2017 roku, kiedy pierwsza grupa uczniów wyjechała do Malagi. W ramach projektu, który jest kontynuowany w bieżącym roku szkolnym, to już czwarta grupa z ZS Nr 1 w Olkuszu, którzy udają się na czterotygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii.
Wyjazd w ramach projektu „Erasmus+” to szansa aby rozwijać swoje kompetencje na stanowiskach zgodnych z obranym kierunkiem kształcenia w zagranicznych firmach, poszerzanie horyzontów i doskonalenie kwalifikacji. Pozwala uczniom na zwiększenie swoich szans na rynku pracy w perspektywie ich rozwoju, oraz podniesienie swojej konkurencyjności jako potencjalnego pracownika.
Jednak na tym korzyści dla uczniów się nie kończą. Wyjazd do Hiszpanii oferuje im również niezliczone szanse dla zgłębianie hiszpańskiej tradycji i kultury, zwiedzanie egzotycznych punktów turystycznych jak Gibraltar czy Kadyks.
Przed nimi ekscytujący czas pełen niezapomnianych przeżyć, które z całą pewnością pozostaną z nimi do końca życia. Z niecierpliwością czekamy na bieżące relacje a za naszych stażystów mocno trzymamy kciuki.