mikolajki2018

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu w 2018 r. obchodził tradycyjne Mikołajki. Był to szczególny dzień radości, wspólnych zabaw i chwila oddechu od nauki oraz wprowadzenie w nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Uczniowie świetnie przygotowali się do Mikołajków. Pod opieką wychowawców wykonali świąteczne dekoracje sal lekcyjnych.

Kilka zdjęć w naszej GALERII.

Szczególną formą świętowania były wykonane przez młodzież kartki świąteczne z życzeniami dla dzieci z oddziałów onkologicznych.
W dniu 6 grudnia 2018 chłopcy przebrali się za Mikołaje i renifery a dziewczynki w zjawiskowe śnieżynki i elfy.
Każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę lub, jeśli zasłużył, rózgę.
Na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z Mikołajem, który przybył w asyście swojej ochrony, pomocników, reniferów i śnieżynek.
Każda klasa w coraz bardziej „wystrzałowych”, mikołajkowych strojach i odsłonach, przedstawiła Mikołajowi swoje listy z prośbami, które były prezentowane w najrozmaitszych formach (piosenki, wierszyki, rymowanki, występy artystyczne klas, jak brawurowy taniec klasy 2 a z Panią Dyrektor Aldoną Nowicką.
Uczniowie stosowali różnorodne zabiegi, aby przekonać Mikołaja do spełnienia klasowych życzeń. Przymilali się Zacnemu Gościowi prawiąc Mu komplementy, siadali na kolanach, gładzili brodę, raczyli uśmiechami.
Mikołaj słuchał, czasem stosownie komentował prośby, śpiewał i tańczył wraz z uczniami. Oj, działo się !!!
Wszystkie listy bardzo się podobały, więc Jury konkursu na najlepszy list – Dyrekcja Szkoły, w tym roku, jak w żadnym, uhonorowała wszystkie klasy „dniem bez pytania”.
Dwoma dniami bez pytania zostały wyróżnione klasy:
I miejsce – 2c,
II miejsce – ex equo 2a i 2e,
III miejsce – 1c.
Imprezę przygotowała Pani Alicja Chmiest przy współudziale Samorządu Uczniowskiego i wychowawców klas.
Dnia 06.12.2018r. został zorganizowany przez Panią Karolinę Tarkowską IV Turniej Mikołajkowy w piłce nożnej dziewcząt W turnieju udział wzięło 5 zespołów.
Po zaciętej rywalizacji turniej wygrały dziewczęta z klasy I a. Drugie miejsce należy do klasy Id. Podium udało się wywalczyć także dziewczętom z klasy IIIa1, które były mistrzyniami w ubiegłym roku. 4 miejsce zajęła klasa IId, 5 miejsce klasa IIId.
Najlepszą bramkarką turnieju została Karolina Odżywolska, najlepszym strzelcem Ania Stach natomiast najlepszymi zawodniczkami zostały Daria Wilkosz oraz Pomierna Klaudia.
Teraz już tylko zostało otrzymać za sprawą Św. Mikołaja dobre oceny za I okres 2018/19 i czas na Święta!