Robotex

Światowe sukcesy Filipa Gila i Mateusza Jałowca w Robotex International.
Ogromnie miło poinformować o kolejnym światowym sukcesie Filipa Gila i Mateusza Jałowca w dziedzinie robotyki.
W dniach od 30 listopada 2018 r. do 2 grudnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu – Filip Gil i Mateusz Jałowiec – obydwaj z klasy 3e, zajęli I, II i III miejsce w konkurencji LEGO Sumo na największym festiwalu robotyki na świecie - Robotex International, który odbył się w stolicy Estonii - Tallinie.

Konkurencja LEGO Sumo polega na wypchnięciu przez robota LEGO Sumo przeciwnika z ringu, czego w mistrzowski sposób dokonali laureaci z „Mechanika”.
Filip i Mateusz uwielbiają występować w globalnych konkursach w dziedzinie robotyki, gdzie prezentują swoje świetne umiejętności techniczne, rozwijają swój talent , z sukcesem konkurują z najlepszymi zawodnikami na świecie i podejmują wciąż nowe wyzwania.

Sławią imię Polski w świecie.
Najserdeczniejsze gratulacje!

Robotex 1  Robotex 2