brazowe technikum 2020

Technikum Nr 1 w ZS Nr 1 w Olkuszu utrzymuje swoją wysoką pozycję wśród najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce i jest najlepsze spośród techników w Powiecie Olkuskim.
W prestiżowym Rankingu Głównym Techników 2021, przeprowadzonym przez opiniotwórczy, ogólnopolski portal edukacyjny „PESPEKTYWY”, Technikum Nr 1 w ZS Nr 1 w Olkuszu zostało ocenione jako najlepsze w Powiecie Olkuskim wśród techników i znajduje się w czołówce najlepszych techników w Polsce. Tym razem popularny „Mechanik” otrzymał brązową tarczę.
W rankingu brane są pod uwagę przede wszystkim wyniki ubiegłorocznej matury, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesy danej szkoły w olimpiadach a w przypadku techników - również wyniki egzaminów zawodowych.

Warto dodać kilka faktów dotyczących historii sukcesów Szkoły, odnoszonych w rankingach „PERSPEKTYW”. W rankingu egzaminów zawodowych w 2016 r., zawód Technik mechatronik z ZS Nr 1 w Olkuszu zajął 3 miejsce w Polsce a zawód Technik geodeta z ZS Nr 1 w Olkuszu znalazł się na 23 pozycji w Polsce. Natomiast w 2017 r. Technikum Nr 1 w ZS Nr 1 w Olkuszu zostało ocenione w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „PERSPEKTYWY” jako najlepsze w kategorii Technika w powiecie olkuskim, a w województwie zajęło wówczas 69 miejsce. Z kolei w 2018 r. Technikum Nr 1 w ZS Nr 1 w Olkuszu uplasowało się na wyższym od lat poprzednich, 52 miejscu w Małopolsce.
Serdeczne podziękowania za odnoszone edukacyjne sukcesy należą się Dyrekcji Szkoły, Uczniom, Nauczycielom i Wszystkim, którzy wspierają Szkołę w jej edukacyjnych działaniach.
Link do Rankingu Głównego Techników 2021 „PERSPEKTYWY”.