kwasniewski 1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu często odwiedzają osoby zasłużone dla Olkusza i powiatu.
W dniu 29 listopada 2018 r. do „Mechanika” przybył na spotkanie z młodzieżą Starosta Olkuski w latach 2010-2013 Pan Jerzy Antoni Kwaśniewski - polityk, społecznik, samorządowiec, miłośnik sportu, absolwent naszej Szkoły - Technikum Mechanicznego o specjalności budowa maszyn.

kwasniewski 2

Zacnego Gościa serdecznie przywitała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka.

„Zdobyta w Mechaniku umiejętność rysunku technicznego przyczyniła się do rozwoju mojej kariery zawodowej. Nie zaniedbujcie więc nauki przedmiotów zawodowych. Trzeba być fachowcem w swojej dziedzinie, aby zarobić dobre pieniądze. Okres uczęszczania do szkoły bardzo szybko biegnie, ale okazuje się po latach, że warto poświęcić parę lat na nauce, aby potem przez kilkanaście lat, już w wyuczonym zawodzie, czerpać z niego korzyści finansowe. Jeśli ma się pieniądze, to żyje się lepiej, nie ma stresu i problemów rodzinnych. Szkoła , życie rodzinne, praca zawodowa są ze sobą ściśle powiązane. Trzeba umiejętnie łączyć naukę i zabawę, aby nie przekroczyć ich granic” – podkreślił zacny Gość.
Młodzież zadawała pytania i uzyskiwała pouczające odpowiedzi.
„Dziękuję za zaproszenie i miłe spotkanie z młodzieżą. Życzę jako absolwent tej Szkoły, dalszego rozwoju, a uczniom – dobrych wyników w nauce, efektów nauczania i dużo satysfakcji” – wpisał Pan Starosta do Kroniki ZS Nr 1 w Olkuszu.
Spotkanie zorganizowała Pani Agata Ostrowska w ramach cyklu spotkań „Sylwetki i losy Absolwentów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu”.