Watch and discuss

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu urozmaica w sposób wszechstronny proces dydaktyczny, w celu jak najlepszego „trafienia” do umysłu uczniów.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego organizują cykl spotkań „Watch and discuss” i serdecznie zapraszają uczniów Szkoły wszystkich klas, do wzięcia w nim udziału.
Zachęcają uczniów do zadeklarowania wychowawcom chęci udziału w spotkaniach i zapoznania się z propozycją filmową (cykl rozpocznie dyskusja nad filmem „Katedra” Tomasza Bagińskiego).

Celem spotkań jest rozwinięcie zainteresowań uczniów, zachęcenie ich do dzielenia się swoimi przemyśleniami z innymi. Projekt jest także propozycją miłego spędzenia wolnego czasu.
Cykl „Watch and discuss” prowadzony będzie w formie dyskusji na forum (platforma Google Meet), na temat wskazanego odpowiednio wcześniej filmu, spektaklu itp.
Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, „młodzi ludzie rodzą się, wychowują i kształcą w kulturze obrazkowej, która dostępna jest różnorodnych formach - filmowej, telewizyjnej czy komputerowej. Sztuka filmowa, oddziaływująca na wszystkie zmysły człowieka za pomocą słowa, obrazu i dźwięku, daje możliwość poznania rzeczywistości, zrozumienia jej i znalezienia się w jej centrum. Pozwala poznać drugiego człowieka, inne kultury i obyczaje oraz sposób myślenia, przeniknąć w świat odległych społeczności, w rezultacie zrozumieć swoje miejsce i miejsce własnej kultury w systemie globalnych współzależności”.
Zainteresowani uczniowie zostaną poinformowani, za pośrednictwem wychowawców, o terminie pierwszego spotkania z cyklu „Watch and discuss” (wraz z linkiem do meet).
Więcej informacji o przedsięwzięciu znajduje się na szkolnym facebooku.