bibl pedag

W dniu 28 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2 e (30 osób) pod opieką Pani Iwony Rams uczestniczyli w warsztatach poświęconych życiu i twórczości Zbigniewa Herberta w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie Filia w Olkuszu w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Uczniów serdecznie przywitała Kierownik PBW w Krakowie Filia w Olkuszu Pani Halina Świtlicka, która przeprowadziła warsztaty. Uczestnicy pogłębili swoją wiedzę o Księciu Polskich Poetów, którą sprawdzili podczas rozwiązywania quizu na platformie Kahoot. Zwycięzcami okazała się drużyna „Prezesi”: Krzysztof Jałowiec i Wojciech Pasich. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się także wiele interesujących wiadomości na temat warsztatu informacyjnego Biblioteki Pedagogicznej, zadawała pytania i otrzymywała odpowiedzi.