spot matematyka

W dniu 22.11.2018 roku liczna grupa maturzystów Naszej Szkoły oraz przedstawiciele klasy 2eTME odwiedzili pod opieką Pań Edyty Dołęga, Jadwigi Karcz oraz Ewy Witkowskiej Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego aby uczestniczyć w wykładzie „Fraktal na stulecie” . Wykład dotyczący fraktali, prowadzony przez dr Karola Gruszkę z UP Kraków był okazją do przedmaturalnej powtórki i weryfikacji swojej wiedzy z zakresu planimetrii, stereometrii, geometrii analitycznej, ciągów oraz umiejętności tworzenia algorytmów także wykorzystując możliwości arkusza kalkulacyjnego.

Wszystkich uczestników oraz innych chętnych zachęcamy do udziału w ogłoszonym na szkolnym facebooku konkursie na fraktal. Termin oddawania prac 15 grudzień 2019 r.