agh krakow

Zakończyły się warsztaty uczniów ZS Nr 1 w Olkuszu na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie w ramach realizacji projektu „Inwestujemy w zawodowców – rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim”.
Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji uczniów.
W 6 - godzinnych zajęciach na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej uczestniczyło 20 uczniów z klas: technik mechatronik, elektryk i elektronik.

Spotkanie miało charakter ćwiczeń laboratoryjnych.
Uczestnicy warsztatów podzieleni na 4 grupy zajmowali się programowaniem w środowisku graficznego języka programowania LabVIEW , wykorzystywanego do tworzenia aplikacji pozwalających na szybkie zbieranie danych z urządzeń pomiarowych.
Uczniowie zrealizowali następujące zadania:
1. Zrealizowanie regulatora ustawienia kątowego wału silnika DC na wartości zadanej.
2. Sterowanie prędkością i kierunkiem obrotów silnika krokowego.
3. Zrealizowanie odbioru i wyświetlenia na oscyloskopie sygnału z enkodera.
4. Sterowanie barwą świecenia wielokolorowej diody LED.
Zdobyta wiedza i umiejętności nie pozostaną bez znaczenia i na pewno wzmocnią pozycję uczniów z Zespołu szkół Nr1 w Olkuszu na rynku pracy.
Wyjazd został w całości sfinansowany w ramach projektu "Inwestujemy w zawodowców - rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim".

agh krakow 1  agh krakow 2
agh krakow 3   agh krakow 4