konkurs poezjiW Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
„Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”. Głównym celem tegorocznej edycji konkursu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni wieków, a także promowanie wśród młodzieży postawy patriotycznej. Uczniowie wzięli na warsztat utwory z różnych okresów literackich, poprzez które ukazali historię Ojczyzny, jej długą drogę do odzyskania niepodległości oraz różne oblicza patriotyzmu.

Zdjęcia w GALERII.

Konkurs został przeprowadzany w dwóch kategoriach:
1) poezja
2) piosenka i pieśń patriotyczna:
a) soliści
b) zespoły

Oto wyniki konkursowej rywalizacji.

W kategorii recytacja poezji patriotycznej:
I miejsce zdobył- Kacper Majewski - kl.IIIe
II miejsce ex aequo: Aleksandra Chyc- kl. IIa i Julia Zub kl. Id
III miejsce ex aequo: Katarzyna Gala - kl. IIIa1 i Kacper Nawrot kl. IIb
Wyróżnienie otrzymali:
Klaudiusz Barczyk - kl.IIa
Daria Mulka - kl. IIIa2
Kacper Katarzyński - kl. IIb
Patryk Burmer - kl. Ic
W kategorii piosenka i pieśń patriotyczna:
I miejsce zdobył: Mateusz Krowicki - kl. IIe, akompaniament/gitara /Jakub Jurczyk - kl. IIc
II miejsce - zespołowo: Katarzyna Gala, Laura Wadas, Kinga Kijak, Klaudia Pomierna- kl. IIIa1, akompaniament/gitara/ Jakub Jurczyk - kl. IIc
III miejsce - Klaudia Żurek- kl. Id
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Nauczyciele języka polskiego.