dyktando

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, jak co roku odbył się Konkurs Ortograficzny. Tym razem, w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, konkurs został przeprowadzony pod hasłem „Wolność przez wielkie W”. W Dyktandzie Niepodległościowym wzięło udział 31 uczestników.

Dbanie o poprawność ojczystej mowy - to jeden z priorytetów edukacji naszych uczniów. „Chodzi [nam] o to ,aby język giętki powiedział wszystko ,co pomyśli głowa”- również poprzez prawidłową ortografię i interpunkcję. Temu celowi służy konkurs , trwale wpisany w tradycję Szkoły, a w tym roku także związany z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Była to okazja do podnoszenia świadomości językowej oraz kształtowania poczucia odpowiedzialności za ojczyznę - polszczyznę. Jak się okazuje, bezbłędne posługiwanie się polszczyzną jest sporym wyzwaniem. Niewątpliwie, język polski jest trudny, dlatego tym bardziej powinniśmy dbać o poprawność językową , by być dumnym, że potrafimy się językiem właściwie posługiwać.
Jury po sprawdzeniu prac wyłoniło zwycięzców:
I miejsce i miano Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu - 2018 otrzymała: Martyna Marszałek - kl.IIIa2
II miejsce: Klaudia Pomierna - kl. IIIa1
III miejsce: Kinga Kijak - kl. IIIa1
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych!
Organizatorzy: Nauczyciele języka polskiego.

dyktando 1  dyktando 2
dyktando 3   dyktando 4