czytelnictwo

Klasa 3e zachęca do czytelnictwa. W październiku 2018 r. klasa 3e pod opieką wych. mgr Elżbiety Lach, wykonała projekt „Dlaczego warto czytać?” w formie debaty, w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Koordynatorem projektu była mgr Iwona Rams.

Dlaczego czytelnictwo w dzisiejszych czasach przeżywa kryzys? Jak temu zaradzić? Dlaczego warto czytać? Na te i inne pytania związane z czytaniem książek starali się odpowiedzieć uczestnicy projektu.
„Czytelnictwo pomaga dokonywać właściwych wyborów w życiu, mając na uwadze losy i doświadczenie bohaterów literackich(…), czytanie poszerza zasób słownictwa, ośmiela do publicznego wypowiadania się, poprawia samoocenę, zwiększa szansę na odniesienie sukcesu w życiu” - twierdzili uczniowie prezentując książki zakupione do szkolnej biblioteki w ramach NPRCZ.
Młodzież podczas pracy nad projektem pogłębiła umiejętność prezentowania swoich poglądów, polerowała sprawność dyskusji, rozwinęła zdolność słuchania i kompetencję pracy w grupie, pogłębiła swoją wiedzę na temat czytelnictwa i książek.
„Warto czytać. Często odwiedzajcie szkolną bibliotekę i korzystajcie z jej księgozbioru. Filmik z debaty, do którego obejrzenia serdecznie wszystkich zapraszamy, zostanie zamieszczony na szkolnym fb” – zachęca społeczność szkolną klasa 3e.