Aktualności

32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 357

kalecinska

W dniu 7 października 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbyło się spotkanie autorskie klas: 2a i 2f pod opieką pani Karoliny Gawron z Panią Urszulą Kalecińską – Kucik – poetką i artystką, zorganizowane przez Panią Iwonę Rams, w ramach realizacji przez ZS Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pani Urszula Kalecińska – Kucik od urodzenia mieszka w Bukownie. Jest autorką wielu tomików poezji i laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. Posiada tytuł „Zasłużony dla Miasta Bukowno”.
Artystkę serdecznie powitała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu – Pani Aldona Nowicka oraz v-ce Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aneta Gut.

„Inspirację do własnej twórczości czerpię z rozmaitych kolorów życia, muzyki i obrazów. Do obrazów tworzy ekfrazy - poetyckie inspiracje dziełami różnych malarzy, często Zdzisława Beksińskiego i Salvadora Dali” podkreśliła Autorka.
Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących zagadnień dotyczących projektów autorskich, które tworzy Artystka. Są to spektakle poetycko-muzyczne, do których układa scenariusze z własnych tekstów, projektuje do nich scenografię i sama je reżyseruje. Pisze teksty piosenek, które są integralną częścią spektakli, a komponuje je i śpiewa Barbara Leśniak z Krakowa. Utwory te również goszczą na wielu krakowskich wieczorach poezji.
Jej teksty wykonuje również zespół poezji śpiewanej „Po burzy”. Pani Urszula prowadzi w swoim mieście cykliczne koncerty muzyki poważnej. Inne zainteresowania to fotografia, rękodzieło, malowanie, ogród.
Podczas spotkania Autorka czytała wiersze przy czynnym udziale uczniów, ilustrowane prezentacjami multimedialnymi, stanowiącymi syntezę teatru, muzyki, plastyki, fotografii i poezji, co tworzyło niezapomnianą, wspaniałą i nastrojową atmosferę spotkania.

 kalecinska 1  kalecinska 2
kalecinska 3   kalecinska 4