cmentarz 2018

Listopad to miesiąc wspomnienia i pamięci o tych, którzy od nas odeszli. To również odpowiedni moment na rozmowy dotyczące przemijania, szacunku dla zmarłych i miejsc wiecznego spoczynku.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu wraz z opiekunem panią Ewą Głąb wybrali się na Stary Cmentarz, aby uczcić pamięć o przodkach, którzy pozostawili po sobie olbrzymie ślady. Złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobieLongina Susa – Dyrektora Zasadniczej Szkoły Zawodowej ul. Górnicza 12 latach 1955 – 1973, pomniku Petera Westena – założyciela Olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych w Olkuszu i Wyrobów Gumowych w Wolbromiu oraz pomniku pamięci „Pieta Katyńska”. Młodzież popularnego „Mechanika” – jako uczniowie najstarszej i największej Szkoły technicznej w powiecie, dbając o groby zasłużonych postaci dla Szkoły, Regionu i Ojczyzny, kultywuje szkolne tradycje, pogłębia swoją patriotyczną postawę i tradycje zawodowe.

Uczniowie wspólną modlitwą i chwilą ciszy uczcili pamięć wszystkich, którzy spoczywają na cmentarzu.
Pamiętajmy, że w naszym życiu są dni radosne, pełne uniesień, ale nie brakuje też innych pełnych zadumy i smutku. Życie ma swój początek i swój koniec i tyko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…

cmentarz2018 1  cmentarz2018 2
 cmentarz2018 3  cmentarz2018 4