szachy 3

W dniu 30 października 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu odnieśli ogromny sukces na III Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, które odbyły się w katowickim Spodku.
Złote I miejsce zajął Jakub Ochowicz, II miejsce wywalczył Mateusz Lis, a Kamil Kopeć zajął 54 miejsce – wszyscy z klasy 1e.

To niebywały sukces, bo konkurencja była ogromna a szachy – to gra królewska, wymagająca przemyślanej strategii działania, ścisłego, analitycznego i syntetycznego myślenia. To crème de la crème nauk ścisłych.
Kto umie z powodzeniem grać w szachy, tak jak laureaci w tej dyscyplinie z „Mechanika”, ten ma ułatwiony start w drodze do osiągnięcia szczytu w zakresie nauki.

Jak widać, klasa 1 e ( wych. mgr Sylwia Zawada) i jej liderzy – miłośnicy szachów, wyrasta na tytana intelektu w „Mechaniku”.
Najserdeczniejsze gratulacje!

szachy 1   szachy 2