broszura literacka 2

W październiku 2018 r. klasy: 3a2 – wych. mgr inż. Milena Tomsia i 3c – wych. mgr inż. Anna Kowal, wykonały projekt „To się czyta!”, w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Projekt miał formę broszur promujących czytelnictwo.

Klasa 3a2 wraz z redaktorkami naczelnymi– Darią Mulką i Natalią Korubą, wykonały piękną i barwną „Broszurę Literacką”, w której znajdują się m. in. zjawiskowej urody prace malarskie Darii Mulki.
Zobacz → Broszura Literacka
Z kolei „Jednodniówka” klasy 3c urzeka próbkami pisarskimi uczniów.
Zobacz → Jednodniówka
W broszurach klas zawarto m. in. rozdziały: Czy wiesz, że…; O autorach; Recenzje; Podróże do miejsc znanych tylko z książek; Quizy; Krzyżówki; Kącik plastyczny; Najciekawsze cytaty; Wiersze o książce; Ciekawostki o pisarzach i ich dziełach; Nasi Goście; Przeczytaj…; Zgadnij, jaki to tytuł; Czytelnicy piszą; Zachęta do pisania; Nasze próbki pisarskie.
Podczas redagowania i tworzenia broszur, uczniowie odkryli swoje talenty dziennikarskie i plastyczne. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia pisarzy swoich ulubionych książek, nauczyli się promować czytelnictwo, poznali strony internetowe poświęcone książkom, pogłębili swoje zainteresowania literaturą.

broszura literacka 1   broszura literacka 2