smak czytania 1

W październiku 2018 r. uczniowie klasy 1b pod opieką pań: wych. mgr Anety Todor oraz pani pedagog mgr Bogusławy Sypień, zorganizowali nastrojowy wieczorek literacki przy świecach, w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Celem projektu było kształtowanie nawyku czytania i umiejętności odbioru literatury pięknej.

Podczas tego niezapomnianego spotkania, uczniowie przy wspólnym, pięknie udekorowanym stole, świecach i pysznym, własnoręcznie upieczonym cieście, czytali Małego Księcia Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, podkreślając atrakcyjny „smak czytania”. Event promował czytanie książek, zakupionych do szkolnej biblioteki, które były prezentowane podczas spotkania.
Uczniowie popularyzowali czytelnictwo, pogłębili swą wrażliwość literacką i estetyczną, jak również swoją świadomość odbioru dzieła literackiego, udoskonalili dykcję oraz ujawnili swoje talenty dotyczące przekazu literatury odbiorcom.

smak czytania 2   smak czytania 3

Koordynatorem projektu była mgr Iwona Rams.