wspolpraca agh

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu umożliwia swoim uczniom zdobywanie wiedzy w korelacji z Wyższą Uczelnią. Popularny „Mechanik” ściśle współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, w ramach realizacji projektu „Inwestujemy w zawodowców – rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim”. Celem współpracy jest zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy uczniów ZS Nr 1.

AGH organizuje wsparcie dla ZS Nr 1 w postaci warsztatów prowadzonych w zakresie graficznych języków programowania i ich wykorzystania w programowaniu systemów kontrolno-pomiarowych.
Warsztaty odbywają się w formie organizacji ćwiczeń laboratoryjnych na uczelni (zajęć dla grupy 20 os. +2 opiekunów, w wymiarze 6 godzin) oraz organizacji wykładów w szkole (zajęcia dla grupy 20 os. w wymiarze 1 cyklu składającego się z 4 wykładów po 4 godziny każdy).
Młodzież pozna podstawy graficznego języka programowania LabVIEW, wykorzystywanego do tworzenia aplikacji pozwalających na szybkie zbieranie danych z urządzeń pomiarowych. Jest to bardzo ważna umiejętność, wykorzystywana przez użytkowników sprzętu pomiarowego, pozwalająca na znaczną oszczędność czasu i wprowadza rewolucyjne zmiany w przemyśle.
Pożytek wyniesiony z zajęć przez uczniów będzie bezcenny - podniesie ich kwalifikacje i umożliwi dobry start w przyszłe życie zawodowe.