Wesele Wyspiańskiego

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu organizuje wycieczki na spektakle teatralne w celu pogłębienia kultury teatralnej uczniów.
W dniu 11.01.2023 r. uczniowie klas: 4 Ep i 4 Fp, pod opieką Pań: Jadwigi Karcz i Iwony Rams oraz Pana Kazimierza Barana, w Kinie „Kijów” w Krakowie obejrzeli klasyczną inscenizację dramatu St. Wyspiańskiego „Wesele” w wykonaniu aktorów Teatru "CRACOVIA" i reżyserii Anny Kasprzyk.

Charakterystyczne cechy tego spektaklu teatralnego to: wierne oddanie epoki Młodej Polski, położenie szczególnego akcentu na tematykę narodową i niepodległościową, symbolikę i chłopomanię. Sztuka była połączona z projekcją multimedialną (konwersacja postaci symbolicznych z uczestnikami bronowickiego wesela). Widzowie owacjami nagrodzili aktorów za wspaniałą grę.
Przed spektaklem, w autokarze, uczniowie wysłuchali okolicznościowej prelekcji dotyczącej „Wesela” S. Wyspiańskiego, przeprowadzonej przez panią Iwonę Rams.