Praktyki SewillaJesteśmy już na półmetku praktyk zagranicznych w Sewilli. Grupa 23 uczniów, która wyjechała do Hiszpanii w ramach projektu „Euromechan _hiszpańskie inspiracje w polskim technikum” spisuje się znakomicie. Największa grupa to uczniowie z profilu technik logistyk 13 osób, technik mechanik 4 uczniów, 3 uczniów z zawodu technik elektryk i 3 uczniów z zawodu technik elektronik.

Program praktyk daje możliwość poznania i prawdziwego spróbowania zawodów, z którymi wiążą swoją przyszłość nasi uczniowie. Podczas wizyt w firmach jest nam bardzo miło odbierać słowa uznania dotyczące zaangażowania i umiejętności uczniów z ZS Nr 1 w Olkuszu.
Pobyt w Hiszpanii to nie tylko doskonała możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, poznania nowej kultury, zobaczenia wielu pięknych miejsc, spróbowania nieznanej dotąd kuchni, ale także lekcja samodzielności. Dla wielu uczniów jest to pierwszy wyjazd za granicę, ale trzeba przyznać, że radzą sobie bardzo dobrze. Logistyczne rozpracowanie miasta nie zajęło dużo czasu. Transport w Sewilli jest bardzo intuicyjny i wygodny, wszędzie można dojechać autobusem lub metrem, a jeśli ktoś lubi to może pieszo – chłonąc przy tym uroki miasta. Praca pracą, ale mamy także wiele atrakcji, popołudniami zwiedzamy Sewillę. Ogromne wrażenie zrobił na nas Plac Hiszpański z przylegającym do niego Parkiem Marii Luisy. Kolejnym imponującym i wyjątkowym miejscem jest Katedra, której budowa trwała ponad 100 lat. Niezwykła budowla ma 76 metrów długości i 116 szerokości. Na żywo robi wrażenie niemałe. Obserwowaliśmy również panoramę Sewilli na tarasie widokowym Metropol Parasol „Las Setas de Sevilla” – niezwykła drewniana konstrukcja w centrum miasta. Płynęliśmy rzeką Gwadalkiwir. Zwiedzaliśmy Alkazar– pałac królewski. Sewilla ma bardzo wiele do zaoferowania i kolejne obowiązkowe punkty mamy zaplanowane na najbliższe dni. Wisienką na torcie są weekendowe wyjazdy – do Kadyksu oraz w minioną niedzielę do Cordoby – to był relaks! Pozdrawiamy słonecznie i gorąco!