foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

muzealia 1

Jednym z edukacyjnych działań Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, jest zachęcanie młodzieży do poznawania i pogłębiania wiedzy na temat kultury innych państw, szczególnie naszych sąsiadów, w kontekście ich stosunku do naszej Ojczyzny.

 

W dniu 6 września 2017 r grupa uczniów z klasy 1 a z popularnego „Mechanika”, serdecznie przywitana przez Dyrektora olkuskiego PTTK - Panią Barbarę Wróbel, uczestniczyła w warsztatach, które odbyły się w olkuskiej „Batorówce”, w siedzibie PTTK, w ramach projektu „Wędrowna Wystawa Muzealia Rosyjskie”, realizowanego przez Fundację Ari Ari przy współudziale Muzeum PTTK i Światowego Związku Żołnierzy AK w Olkuszu.
Celem spotkania, prowadzonego przez Panią Justynę Kasińską i Pana Konrada Kuliga, było przybliżenie tego, co łączy narody: polski i rosyjski oraz ich wzajemnych relacji w okresie caratu.
Olkuskie warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie z „Mechanika”, są czwartym „przystankiem” ogólnopolskiego szlaku wernisaży „Wystawy Muzealia Rosyjskie”.
Uczniowie, podzieleni na grupy, odkrywali piękno i treść dziewiętnastowiecznych książek rosyjskich oraz starodruków polskich, nawiązujących do relacji polsko-rosyjskich. Młodzież próbowała odczytać i analizować tekst „białych kruków”, opisywała ich szatę graficzną, ślady reakcji czytelników na treść książek (podkreślenia, zakreślenia, notki na marginesach) i swoimi słowami, z punktu widzenia współczesnego nastolatka, opowiadała o relacjach polsko-rosyjskich.
Opowieści o życiu codziennym Rosjan mieszkających w Królestwie Polskim i wzajemnych relacjach polsko-rosyjskich tego okresu oraz kontakt z wybranymi muzealiami rosyjskimi – dziełami sztuki, przedmiotami codziennego użytku, archiwami, z pewnością przyczyni się do niestereotypowego spojrzenia na rosyjski naród przez uczniów z „Mechanika”. Ukazanie naszych wschodnich sąsiadów nie tyle poprzez pryzmat zaborów i wojen, co poprzez ukazanie „duszy rosyjskiej” buduje mosty przyjaźni.
Wystawa, do której swoją „cegiełkę” dołożyli uczniowie z ZS Nr 1, będzie otwarta w Sali Kominkowej „Batorówki” w końcu października, jak również zostanie udostępniona specjalna aplikacja telefoniczna.
Wyjście młodzieży zorganizowała pani Iwona Rams w ramach działań szkolnego Centrum Tradycji i Kultury.

 muzealia 2  muzealia 3

learn

Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish
21 Marzec 2018 Szczęśliwy numerek: 25

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

progreso

CKiT

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logic

2018 Copyright ZS Nr 1 Olkusz Rights Reserved