foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

Komplet kwiatowy

Dzieła Władysława Wołkowskiego w galerii Centrum Kultury i Tradycji „Mechanika”. Centrum Kultury i Tradycji „Mechanika w ZS Nr 1 w Olkuszu serdecznie zaprasza do galerii zdjęć ukazujących dzieła Władysława Wołkowskiego - wybitnego artysty uznanego w Polsce i na świecie.
Zdjęcia w GALERII.

Władysław Wołkowski to absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Nazywany był „Michałem Aniołem od wikliny”. Pasjonat polskiej tradycji i sztuki ludowej. Łączył różnorodność materiałów w jedną całość. Inspirował się przyrodą.
„Moim ideałem pracy jest doskonałość toteż staram się nadawać wysoką rangę artystyczną moim konstrukcjom harmonicznym. (...) Konstrukcja harmoniczna jest zarazem jednością i różnorodnością stanowiącą organiczną całość, podobną do tych jakie tworzy natura.”(W. Wołkowski)

Stworzył „Koncepcję Mieszkania Poetyckiego”, gdzie wszystkie dzieła wykonane są z naturalnych materiałów, jak m. in. wiklina, trzcina, sznur lniany i konopny, pręt metalowy, drewno, zasuszone rośliny, bambus, słoma.
W olkuskim Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, nad którym opiekę sprawuje Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, znajduje się największy w Polsce zbiór prac Artysty, w których szczególne miejsce zajmuje cykl „Strojeńce polskie”.
Ołtarze poświęcone wydarzeniom z historii Polski (np. bitwa pod Grunwaldem, Powstanie warszawskie, zwycięstwo pod Wiedniem), makaty, meble, figury, patery, wiklinowe portrety i pejzaże, postacie z podań ludowych, oddziałują na zmysły odbiorcy, podkreślają terapeutyczny charakter kontaktu człowieka z naturą oraz w niestereotypowy sposób kształtują patriotyczną postawę i zamiłowanie do polskiej kultury.
Źródła:
https://www.visitmalopolska.pl/Olkusz/Strony/muzeum-tworczosci-wladyslawa-wolkowskiego-32.aspx
http://mok.olkusz.pl/index.php/muzea/30-muzeum-tworczosci-wladyslawa-wolkowskiego
Zdjęcia w Centrum Kultury i Tradycji ZS Nr 1.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

learn

Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish
21 Marzec 2018 Szczęśliwy numerek: 25

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

progreso

CKiT

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logic

2018 Copyright ZS Nr 1 Olkusz Rights Reserved