Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno Logistyczna

Na sukces składa się szereg codziennych małych zwycięstw, które w perspektywie czasu przybliżają nas do obranego celu. Doskonale o tym wiedzą uczniowie, którzy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Celem olimpiady było zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką logistyczną, wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki oraz pogłębianie zdobytej wiedzy.

Zmagania uczniów odbywały się na kilku etapach – I szkolny 19.XI. 2021 r. – 5462 uczestników, II okręgowy 4.III.2022 r. - 1200 uczestników (na tym etapie wzięło udział aż 9 uczniów z ZS Nr 1 w Olkuszu). Poszczególne etapy wymagały solidnego przygotowania przez nauczyciela prowadzącego mgr Dagmarę Chorzępę jak i indywidualnego przygotowania merytorycznego samego ucznia. Na uczestników drugiego etapu czekał tematyczny test wielokrotnego wyboru. Wszyscy, którzy uzyskali wymaganą ilością punktów mieli zagwarantowane miejsce w ostatnim etapie centralnym w dniu 7 kwietnia 2022 r.

Klaudia Skóra

Miło nam poinformować, że Klaudia Skóra uczennica klasy 3D zakwalifikowała się do ostatniego etapu. Jednak pomimo wielkich chęci nie mogła ona uczestniczyć w zmaganiach 7 kwietnia z powodu wyjazdu na Erasmus do Rimini. Życie to sztuka wyboru, dlatego życzymy Klaudii wielu sukcesów i trafnych decyzji, które wytyczą jej drogę do kolejnych „małych zwycięstw”!