Praktyki w PortugaliiDwudziestu pięciu uczniów „Mechanika” 16 stycznia 2022 r. wyjedzie na trzytygodniowe praktyki do Portugalii w ramach Projektu EUROPraktyki 1 realizowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ (KA 121-VET).

Kilka zdjęć w GALERII.

Przed wyjazdem uczestnicy zrealizowali zajęcia pedagogiczne, językowe, kulturowe, które miały na celu wszechstronne przygotowanie stażystów do pobytu.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach „Historia Portugalii” prowadzonych przez Panią M. Kosno, w zajęciach „Geografia Portugalii” prowadzonych przez Panią L. Tomsię oraz w spotkaniu pedagogicznym prowadzonym przez panią pedagog B. Sypień. Zajęcia te przybliżyły uczestnikom realia kulturowe Portugalii i poświęcone były następującym zagadnieniom: rejony turystyczne, historia kraju, różnice kulturowe, etykieta i zwyczaje, mieszkańcy, kuchnia regionu, religia kraju, geografia regionu. Przygotowanie pedagogiczne miało na celu kształtowanie postaw otwartości i tolerancji uczestników.
Ponadto uczniowie biorą udział w 20 godzinnych zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez Panie M. Janczak i P. Kulę, a także korzystają z platformy OLS. Dzięki tej platformie uczestnicy mobilności mają szansę sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego oraz wziąć udział w kursie, który zwiększy poziom biegłości języka. Podczas wizyty w Faro uczniowie będą dodatkowo uczyć się języka portugalskiego.
Wiedza zdobyta przez młodzież pozwoli lepiej zrozumieć nowe środowisko, zachowania obywateli obcego kraju oraz pomoże szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu.