foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.

twardowski1

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”- te słowa stanowiły motto przewodnie I Bibliotecznego Szkolnego Konkursu Literackiego poświęconego księdzu Janowi Twardowskiemu – wybitnemu i popularnemu polskiemu poecie i duszpasterzowi.

Celem Bibliotecznego Konkursu Literackiego jest promowanie kultury, literatury oraz wartości etycznych. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny. Wpisuje się w proces wychowania młodzieży na głęboko myślących i kulturalnych obywateli, który realizuje Szkoła przy ul. Górniczej 12.

Konkurs został przeprowadzony w dniu 16.10.2015 r. na szkolnej platformie Moodle, która jest ważnym elementem nowoczesnego kształcenia na odległość. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą na temat życia i twórczości Poety. Bogactwo wniosków, wyrażeń i określeń, dociekliwość analizy wierszy, trafne dostrzeżenie zawartych w poezji ks. J. Twardowskiego wartości ogólnoludzkich to cechy prac uczniów, które zasługują na pochwałę.

W dniu 23 października 2015 r. w sali audytoryjnej ZS Nr 1 odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych zwycięzcom konkursu.
„Poezja Ks. Jan Twardowskiego jest trudna, wymaga od odbiorcy filozoficznego namysłu i wnikliwości na sferę psychiczną i duchową człowieka. Myśli zawarte w wierszach poety może zrozumieć człowiek o otwartym i wrażliwym sercu. Wspaniale podołaliście temu zadaniu” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka w słowie skierowanym do zgromadzonych na uroczystości.
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III ZS Nr 1. Wzięło w nim udział 13 osób.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Kamila Kordaszewska kl. 3 a - I miejsce
Wiktoria Ząbkiewicz kl. 2 a - II miejsce
Mateusz Bąk kl. 2 e - III miejsce
Karolina Świątek kl. 1 a - wyróżnienie
Tomasz Adamczyk kl. 3 e - wyróżnienie.

Organizatorką konkursu była Pani Iwona Rams.

learn

16 Grudzień 2017 Szczęśliwy numerek: 39
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

moodle