foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.

kocjan

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu przy każdej okazji akcentuje dokonania polskich patriotów i naukowców, jako wzorców osobowych dla młodzieży.
W dniu 9 marca 2017 r w ramach Centrum Tradycji i Kultury działającego w popularnym „Mechaniku”, uczniowie uczestniczyli w wystawie poświęconej wybitnemu olkuszaninowi -konstruktorowi szybowców Antoniemu Kocjanowi , który przyczynił się do wygrania II wojny światowej przez aliantów, przekazując im rozszyfrowane przez siebie informacje o tajnej niemieckiej broni V-1 i V-2.

Zdjęcia w GALERII.

„Antoni Kocjan to jedna z najważniejszych osób związanych z Olkuszem w wymiarze międzynarodowym” – powiedziała Pani Grażyna Praszelik-Kocjan - kierownik Działu Muzealno-Regionalnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.
Młodzież miała niecodzienną okazję zobaczyć dokumenty i zdjęcia prezentujące życie i niezwykłe dokonania Antoniego Kocjana – człowieka, który poprzez swoje czyny wygrał II wojnę światową, uratował wielu ludzi przed zagładą w niemieckich komorach gazowych i przyniósł chwałę dla Polski w świecie.
Film „Skrzydlate marzenia” o Panu Jerzym Gruchalskim – konstruktorze zafascynowanym konstrukcjami Antoniego Kocjana jak również prelekcja pilota szybowcowego Pana Stanisława Bartoszcze, pogłębiła wiedzę z zakresu szybownictwa i przyczyniła się do rozwijania własnych pasji i zainteresowań.
Sylwetka pasjonata szybowcowego Jerzego Gruchalskiego, który zbudował szybowiec „Bąk II” według projektu Antoniego Kocjana, uczy wytrwałości, zachęca do kontynuowania marzeń oraz wdraża do realizacji wspaniałych pomysłów.
Historia ukazywana w sposób niestereotypowy najlepiej kształci patriotyczną postawę, wychowuje do dojrzałości i odpowiedzialności za siebie i innych.
Wycieczkę na Wystawę poświęconą Antoniemu Kocjanowi, zorganizowaną przez MOK Olkusz, sekcję modelarską LKS „KŁOS” oraz ZS Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, koordynowała ze strony ZS Nr 1 mgr Iwona Rams a w wydarzeniu uczestniczyła młodzież z klasy IVa pod opieką mgr Karoliny Gawron.

learn

19 Październik 2017 Szczęśliwy numerek: 40
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

moodle