foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.

milosnik

Jedną z tradycji Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu są Spotkania z Ciekawymi Ludźmi. Zasłużone osoby dla regionu olkuskiego spotykają się od lat z młodzieżą popularnego „Mechanika”. Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowań uczniów poprzez prezentowanie interesującej tematyki z różnych dziedzin życia człowieka.

Zdjęcia w GALERII.

W dniu 10 lutego 2016 r. w „Mechaniku” gościł miłośnik ziemi olkuskiej, geolog, mgr inż. Ryszard Wnuk. „Tematyka prezentowana podczas konferencji, jest bardzo bliska społeczności „Mechanika”, ponieważ szkoła od lat kształci górników” - podkreśliła Pani Dyrektor ZS Nr 1, mgr inż. Aldona Nowicka witając Gościa i prezentując Jego sylwetkę. Co zalega na powierzchni ziemi naszego regionu? Po czym chodzimy? Co znajduje się w geologicznych piętrach strukturalnych ziemi? Jakie są ślady dawnego górnictwa w naszej małej ojczyźnie? Skąd się wzięły pierwiastki? Co buduje wszechświat? Na te i inne pytania młodzież mogą usłyszeć odpowiedzi udzielane w sposób wciągający i niestereotypowy. Podczas spotkania uczniowie pogłębili m. in. swoją wiedzę o minerałach znajdujących się w głębi naszej ziemi, czy o perspektywach rozwoju Zakładów Górniczo -Hutniczych „Bolesław” w Bukownie - jednego z kluczowych przedsiębiorstw powiatu olkuskiego. Nawiązując do Patrona „Mechanika”, Przedmówca podkreślił historyczny wkład Stanisława Staszica w uruchomienie pierwszych kopalń na naszym terenie, m. in. kopalni Bolesław. W spotkaniu uczestniczyła klasa II g ze zwoją wychowawczynią, Panią Eweliną Orlińską. Organizatorką cyklu Spotkań z Ciekawymi Ludźmi jest Pani mgr Iwona Rams.

learn

17 Październik 2017 Szczęśliwy numerek: 29
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

moodle